Skambinkite jau dabar! 8699 53315

Lininiai drabužiai

drobe15Linai – augalai, kurių derlius plačiai naudojamas įvariose pramonės šakose, tarp jų ir tekstilės pramonėje. Tai augalai auginami vėsesniuose pasaulio regionuose. Linų pluoštas išgaunamas iš augalo stiebelio ir yra dvigubai stipresnis nei medvilnės pluoštas, tačiau mažiau elastingas.

Linų pluoštas, audiniams austi, buvo naudojamas nuo seniausiųjų laikų. Įvairiuose pasaulio kraštuose, olose, kapavietėse rasti piešiniai ant sienų rodo, kad šis pluoštas buvo plačiai naudojamas. Praktiškai iki XIXa. vieni pagrindinių audinių, naudojamų drabužių siuvime, buvo lininiai. Vėliau medvilnė tapo populiaresnė.

drobe6Savo išskirtinėmis savybėmis lininiai audiniai atperka audimo metu įdėtą triūsą. Šie audiniai yra vertinami dėl sukuriamo vėsumo jausmo esant šiltam orui. Oda gali lengvai kvėpuoti ir išgarinti prakaitą. Su kiekvienu skalbimu lininis audinys minkštėja ir dar maloniau glunda prie kūno. Todėl prieš padarant išvadas ar drabužis yra patogus patartina bent keletą kartų jį išskalbti. Tačiau kartais drabužių siuvėjai prieš perduodami lininius drabužius prekybos tinklams atlieka pirmus skalbimus ir taip suminkština audinį. Kadangi lininiai audiniai yra mažiau elastingi nei medvilnė, todėl dažnai lankstant per tą pačią vietą gali nusilankstyti. Nepatartina lyginti per sulenktą vietą. Galimi įvairūs lininių audinių atspalviai nuo natūralaus iki dirbtinai ryškių. Taip pat galima švariai balta. Šis spalva išgaunama stipriai balinant. Taip pat yra galimybė rinktis audinio storį, kas leidžia modeliuoti skirtingos paskirties drabužius. Taigi, šių audinių panaudojimo galimybės yra gana plačios, tačiau svarbiausias argumentas pasirenkant šio tipo audinius Jūsų drabužiams – jausmas juos dėvint.

Copyright © 2013 Kohorta. All rights reserved.