Skambinkite jau dabar! 8699 53315

Mokyklinės uniformos

mu1Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, lieka vis mažiau mokyklų kuriose neįdiegta uniforminės aprangos sistema. Tačiau, kaip bebūtų vis dar kyla diskusijos ir ginčai ar uniformos vis dėl to reikalingos. Vienų mokinių tėvai sutinka, kitų prieštarauja.   Šioje trumpoje pastraipėlėje noretume apžvelgti uniformos naudą. Išvadas galėsite pasidaryti patys.

Vaikai mokykloje mokosi daugelio dalykų. Bet pats svarbiausias mokyklos uždavinys – išugdyti sąžiningą, protingą, atsakingą žmogų. Kad šis tikslas būtų pasiektas mokykla turi mu61vaikui užtikrinti pačias geriausias sąlygas. Mokyklinių uniformų sistema yra pirmas žingsnis sukuriant discplinuotą ir darbingą aplinką pamokų metu. Eidami gatve vaikai reprezentuoja savo mokyklą. Nejučia vaikai skatinami elgtis kultūringai ir teisingai atstovaujant savo mokyklą bei draugus.

Mokyklinės uniformos suteikia vienybės jausmą ir nuteikia komandiniam darbui. Mažeja socialinė atskirtis tarp turtingesnių ir, finansiškai  sunkiau besiverčiančius tėvus turinčių, mokinių. Mažėja patyčių tikimybė, kurios kyla dėl skirtingos mokinių aprangos. Mokykliniame amžiuje, kai vaiko charakteris dar tik formuojasi, tai yra labai svarbu.

Yra žmonių, kurie mano, jog uniformų dėvėjimas bus slopinantis veiknys vaikų individualioms savybėms tobulinti. Tačiau uniforma gali prisidėti prie saviraiškos skatinimo ne materialinėje formoje. Didesnė mokinių energijos dalis atiteks ne materialiems dalykams (drabužiams, aprangos aksesuarams ir panašiai), o mokslo rezultatams ir savirraiškai.

Dažniausiai, praėjus šiek tiek laiko po uniformų įvedimo paklausus mokinių, kurie prieštaravo uniformų įvedimui, ką jie mano apie uniformas dabar, atsakymas būna, jog jie yra uniformų pusėje. Mokiniams paprasčiau pasiruošti eiti į pamokas. Nereikia galvoti ką rengtis. Tas ypatingai liečia vyresnių klasių mergaites. Kuri mama nėra girdėjus savo dukrą sakant, jog ši neturi ką apsirengti, nors drabužių spinta pilna.

Apibendrinus mokyklinių uniformų privalumai:

  • Skatina saviraišką ne materialinėje formoje;
  • Formuoja mokyklos įvaizdį;
  • Sukuria darbingą atmosferą;
  • Išvaduoja vaikus nuo neligybės jausmo.

mu3Kaip bebūtų Jūs turite patys nuspręsti kokį balsą atiduoti: už uniformų įšvedimą mokykloje ar prieš 🙂

Pas mus kiekvienas mokinys išmatuojamas individualiai. Mes pasiūsime uniformą būtent Jūsų vaikui. Jums nereikės rūpintis uniformos audiniais ir detalėmis. Viskuo pasirūpinsime mes. Audiniai bus būtent Jūsų mokyklos.

Jeigu norite tiesiog pasikonsultuoti maloniai kviečiame užsukti pas mus į saloną arba skambinti nurodytais telefonais.

 

Copyright © 2013 Kohorta. All rights reserved.